Blog o parfémoch


INTERBEAUTY INCHEBA EXPO Bratislava 10/2018:


Denominations used in perfumery

Name
Concentracion %
Parfum 20.0 - 30.0
EAU de Parfum 10.0 - 20.00
EAU de Toilette 8.0 - 10.00
Eau de Cologne 3.0 - 5.00

Niektoré naše parfémy MLP obsahujú zloženie z čisto arabských ingrediencií a v niektorých sú pridané aj kvalitné Francúzske prísady. No v každom parféme je hlavne prirodny orientálny olej, pižmo čím sú vôňe oto intenzívnejšie.


Luxusné novinky TEEB AL GHAWALI

Viac nájdeťe na http://teebalghawali.com/

Ako sme sa dostali k arabským
parfemom?

Všetko sa začalo našou dovolenkou v Dubaji. Jeden večer sme boli v reštauracii a chceli sme si požičať oheň. Tak sme sa opýtali prichádzajúceho pana, záčali sme sa rozprávať. Povedal nám, že žije v Dubaji vyrába tu parfemy a cestuje po svete. Po nejakej dobe čo sme sa spoznali a začal i sme používať jeho parfémy dostali sme nápad predávať ich aj na Slovensku. Dokonca sme si aj tri parfemy navrhli Jawahr, Habibi a Amira.
Už je to viac ako 8 rokov čo dovážame parfémy z Dubaja alebo nám ich Mohamed.Nabh.Lutfi(výrobca) posiela letecky.
Zo začiatku sme mali len eshop no časom ako som doštudovala som sa chcela naďalej venovať týmto parfémom tak som si otvorila obchodík...


1. Zloženie parfému hlava, srdce, základ

Každý parfém sa skladá z niekoľkých zložiek, pričom každá z nich má rozdielnu dobu vyprchávania.
Hlava: je to prvé čo ucítite pri aplikacií parfému. Uvoľňujú sa rýchlo prchavé zložky . Tieto zložky sa dajú cítiť počas niekoľkých minút po nastriekaní.
Srdce: zložky, ktoré majú trochu menšiu prchavosť. Tu sa parfém začína rozvíjať, zložky majú väčšinou korenistú vôňu.
Základ: je to čo vonia najdlhšie, niekoľko hodín.Tieto zložky sú väčšinou na drevnom základe.


Prísady/ingrediencie
Bergamot: je voňavé ovocie velkosti pomaranča, farbou podobné citrónu.Bolo zistené, že bergamot je pravdepodobne kríženec Citrus limetta a Citrus aurantium.

Ambra:
vvskovitá a lepkavá hmota sa vyskytovala v tropických oceánoch.Tieto na hladine sa vznášajúce útvary boli nestrávené zbytky potravy vyvrhnuté z veľrybieho žalúdka a predstavovali jeden z najlepších stabilizátorov používaných pre parfémy.V dnešnej dobe sa ambra vyrába v laboratoriach synteticky.

Bergamotka: prenikavo voňajúca silica získaná lisovaním z dozrievajúceho nejedlého plodu veľkosti pomaranča a tvaru citróna.Tento ker rastie takmer výhradne v južnej časti talianskej Kalábrie.Svieža citrusové vôňa bergamotky je dôležitou zložkou rady jemných parfémov.Je rovnako považovaná za vynikajúci stabilizátor.

Kadidlo: pripravuje sa zo živice a pri pálení vydáva korenené aróma.

Kardamón: vonna silica sa získava z kardamónu destiláciou. Kardamón je rastilna podobná zázvoru.Zanecháva po sebe prenikavú kvetinovú stopu.Po šafráne je kardamón najdrahším korením.

Koža: je sladký živočíšny odér pripomínajúci dym má tiež svoje miesto pri výbere tvorcov parfémov.Je hrejiváý a vytrvalá.

Pižmo: látka s veľmi silným odérom bola pôvodne získavaná z podkožného vaku samca pižmového samca žijúceho v Strednej Azíí.Vďaka povesti, že pižmo má afrodiziakálne účinky sa používa v celej rade výrobkov.

Santalové drevo: silica sa destiluje z rozdrveného kmeňa malého stromu pestovaného v Indii a Austrálii.V Indii sú tieto stromy štátom chránené a je zakázané ich rúbať či už na súkromných pozemkoch či pozemkoch patriacich cirkvi skôr,ako strom dosiahne vek 30 rokov.Uź okolo roku 500 p.n.l. bolo santalové drevo používané pri náboženských rituáloch.V súčastnosti je ešte stále súčasťou týchto ceremoniálov v Číne a Ríme.Santalové drevo v sebe skrýva drevitú,balzamovitú nótu a veľkú hodnotu má aj ako stabilizátor.